Sayfalar

31 Mart 2011 Perşembe

Tüm bunlar bir tesadüfmü yoksa Tanrı'nın gözü üzerimdemi ?

Lise'ye gittiğim 1997 senesinde en yakın arkadaşımla beraber kalmak en büyük mutluluktu bizim için..Evin altını üstüne getirmek, mezdeke eşliğinde evde ne kadar eşarp varsa dansöz gibi belimize takıp kıvırmak, eminönünden nedeninini bile bilmediğimiz halde alınmış yeşil ve kırmızı ampuller eşliğinde sarı ampulleri merdivene çıkıp sökmek ve evde dilediğince tozutmak..E haliyle dışarı çıkıp pek gezemiyoruz yok 8 de evde ol, yok nereye derken bizde evi diskoteğe çevirdik.. Bi haftasonu sabah kalktık hava mis, balkonda edelim dedik kahvaltıyı.. karpuz peynir eşliğinde güzel bi masa hazırladık balkonda..Herkeslerde işe gitmiş ev kaldı yine bu iki garibana parasız çulsuz..Herşey hazırken mutfakta lipton kutusunun boş olduğunu farkettik.. kuş sütü eksik olmayan masamızda çaymı eksik olacaktı yanii.. Neyse karpuzla agzımızı sulandırmaya karar vermişken zırrr kapı.. Biri elini zilden çekmeden basıyor... Korktuk kim bu diye..Gidip kapı deliğinden baktık... Karşımda sarı şapkalı üzeri sarı tshırtlü elinde kocaman lacivert valiz olan bi kız..Açsak mı açmasak mı derken açıverdik kapıyı..
-İyi günler dedi nazikçe...size birkaç soru sorabilirmiyim?..
Arkadaşım kapının arkasında itelemeye çalışıyo kapa kapa diye, bende o an ne vericek diye tabi deyiverdim bir an..
-Size bir hediyemiz var deyip çantasından bir kutu mini boy lipton çay çıkardı tanıtım amaçlı..Mal gibi baktım kızın suratına o an..Dedim kesin hızır aleyhisselam geldi kapıma..Altımıza işedik işiycez şaşkınlıktan..Öcü gibi baktık kıza..Eüzübesmele çekiyorum içimden..kışkış cinler kışkış yallah cinler yallaaahh diyecem nerdeyse.. 6.kata kadar çıkıp kim lipton getirir ki bi düşünsenize?
-Lipton çay kullanıyormusunuz dedi?
-evet dedik ikimizde
Görebilirmiyim dedi ...Şu an yok bitmiş ama kutusu duruyo atmadık daha deyince oda olur deyip kabul etti verdi çayı bize..
Kapıyı kapadık ikimizde Allahın sevdiği kuluymuşuz deyip bir güzel yudumladık çayı kahvaltıda.. Anladımki o günden sonra birşeyi gerçekten istemesini bilmek lazımmış. Tanrının gözü her daim üzerimizde..Yeterki istemesini bilelim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder